1.-2. den
odlet do Gruzie, přesun do Omala. Omalo (1 900 m) je považováno za jeden z nejlepších příkladů středověké architektury v Tušetii. Vesnice nebyla ani tak osadou, jako spíše plnila funkci pevnosti. Měla strategický význam pro Gruzínské království, poněvadž ležela na severní hranici státu. Ještě odpoledne vyrazíme do hor, asi 5 km, výstup 400 m.
3.- 6. den
čtyřdenní trek opuštěnými horami Tušetie a Chevsuretie. Stíněné masivními vrcholy Velkého Kavkazu, izolované od vnějšího světa leží výjimečné regiony Tušetie a Chevsuretie (v překladu: Země údolí). Nikde v Evropě nenajdete tak mysteriózní kraj, jedinečný kraj, kde přežívají starověké pohanské tradice a středověké pevnosti stráží tajemství hlubokých horských údolí. Materiální, sociální a náboženská kultura Chevsurů silně připomíná středověkou západní Evropu: až do třicátých let 20. století nosili chevsurští muži drátěnou zbroj a rovné meče, jejich oděvy i vlajky byly zdobeny kříži, a sami se považovali za členy posvátné armády gruzínských králů. Sovětský režim tento starobylý region zničil, ale rituály, písně, řemesla jsou stále obyvateli uchovávány, jsou předmětem jejich hrdosti, výrazem jejich nezávislosti.
3.den: Tušetský hřeben, s nejvyšším bodem 3000 m (17 km, stoupání 700 m, klesání 1000 m)
4.den: údolí řeky Kvakhidistskhali (17 km, stoupání 500 m)
5.den: přes sedlo Atsunta 3510 m (16 km, stoupání 1100 m, klesání 1000 m)
6.den: údolím do Shatili (1355 m n.m.). V roce 2007 bylo Šatili navrženo k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Nocleh v tradičním věžovém domě. (18 km, klesání 1100 m)
7. - 8. den
7.den: transfer džípy do Rožky (1950m n.m.), pěšky krátce k Rošským jezerům (7km, stoupání 650m)
8.den: Rošská jezera - Džuta, přes sedlo Čauki (3334m n.m., 12km, stoupání 800m, klesání 1150m). Přesun džípy do Stepancmindy.
9. - 12. den
výstup na Kazbek. Kazbek je právem považován za jednu z nejkrásnějších pětitisícovek. Jedná se o vyhaslou sopku, která se tyčí nad městem Stepancminda v severní Gruzii, poblíž hranice s Osetií. Kazbek je ruské jméno. Místní lidé horu nazývají Mkinvari (Ledová hora) nebo Mkinvartsveri (Hora s ledovou hlavou). Hora Kazbek je jedním z míst, kde měl být podle tradice přikován Prométheus, případně jeho místní obdoba – hrdina Amirani, který byl rovněž takto potrestán za vzpouru proti bohům. Výstroj na ledovec je možné si půjčit až ve Stepancmindě
9.den: výstup od kostela Nejsvětější trojice přes novou nablýskanou Altihut ke staré oprýskané Betlemihut (3670m n.m., 8.5km. převýšení 1500m)
10.den: aklimatizace a seznámíme se s pohybem na ledovci. Případně založení tábora až na ledovci ve 4050m n.m.
11.den: Na výstup si necháme více šancí a počkáme na ideální počasí
12.den: Na výstup si necháme více šancí a počkáme na ideální počasí.
13. - 14. den
návrat do civilizace a prohlídka Tbilisi.
13.den: Přesun do malebného hlavního města Gruzie, vytipování nejlepší restaurace, večerní Tbilisi s krásně nasvícenými architektonickými pozoruhodnostmi.
14.den: prohlídka městského centra s pevností Narikala, dominantu Tbilisi, 20 metrů vysokou sochu Matky Gruzie, architektonické úlety Palác Služeb a Most Míru, novou katedrálu Svaté Trojice, prezidentský palác, nápaditý park Rike, výstavnou Rustaveliho třídu…