1. den
Po příletu do namibijské metropole Windhoek nás čeká delší přesun na jih Namibie. Zakotvíme u města Keetmanshoop, kde se protáhneme procházkou lesem Aloe rozsochaté, vysokého domorodého stromu, jehož nejstarší zástupci mají kolem 300 let, a neobvyklým seskupením boulderů nazvaným Giant’s Playground (=obrovo hřiště).
2. den
Dnešním hlavním cílem bude národní park ǀAi-ǀAis/Richtersveld ležící na hranici Namibie s Jihoafrickou republikou, konkrétně pak výhled na největší kaňon Afriky, působivý Fish River Canyon. Následně se vydáme na cestu neuvěřitelnou scenérií jedné z největších jihoafrických soukromých přírodních rezervací NamibRand.
3. den
Ráno strávíme v rezervaci NamibRand. V nedotknuté krajině přírodní rezervace je často vidět zebry, antilopy či národní zvíře Namibie - přímorožce zvaného oryx. Následně zamíříme do nitra Namibské pouště, budeme přejíždět k nejstarším dunám na světě, které si prohlédneme v rámci národního parku Namib-Naukluft. Kouzlo solných pánví Sossuvlei (=solné údolí) a Deadvlei (=mrtvé údolí) tví v kontrastu s rudými dunami, které se kolem nich rozprostírají. Pokud nám budou síly stačit a dokážeme se vypořádat s urputným horkem, pokusíme se vyjít i na nejvyšší dunu v okolí nazvanou Big Daddy. Ubytujeme se poblíž osady Sesriem.
4. den
Na východ slunce se vydáme kochat mezi duny, konkrétně na Dunu 45, která nabízí neskutečný výhled do pouštního údolí. Následně se z nitra pouště přesuneme na pobřeží. Čeká nás cesta do města Walvis Bay, které je kuriózní tím, že se u něj nachází jediný přirozený hlubokomořský přístav v Namibii, jenž je chráněný poloostrovem Pelican Point. Laguna u města je domovem velkého počtu plameňáků. Odpoledne si prohlédneme čtvrté největší město Namibie, Swakopmund, kde se také ubytujeme na následující dvě noci.
5. den
Dnešní celý den strávíme ve Swakopmundu. Buď si můžete udělat procházku podél pláže k ústí řeky Swakop, projít si město, místní muzea, německou barokní architekturu nebo vyzkoušet jednu z dobrodružných aktivit – vodní sporty (surfování, kajaky, windsurfing, plavbu s výhledem na delfíny a lachtany) nebo pouštní sporty (surfování na dunách, jízda na fatbiku či čtyřkolce, projížďka na velbloudu, výlet terénním autem mezi dunami k laguně Sandwich Harbour) nebo něco více adrenalinového jako vyhlídkový let či tandem skydiving. Další možností je vydat se s místním průvodcem na kole nebo autem přes jednotlivé kulturně odlišné městské čtvrti Swakopmundu.
6. den
Ráno opustíme přístav Swakopmund a budeme putovat směrem na sever podél pobřeží. Projedeme městečkem Henties Bay, poslední zastávkou rybářů, kde doplňují zásoby před tím, než se vydají do odlehlých končin Pobřeží kostlivců. Nedaleko Henties Bay leží náš dnešní hlavní cíl, kolonie lachtanů jihoafrických v rezervaci Cape Cross. Více než sto tisíc lachtanů se rozhodlo žít v téhle zátočině, protože studený Benguálský proud jim přináší velké množství potravy. Kromě lachtanů je Cape Cross zajímavý také z hlediska historie. První Evropan, který stanul na namibijském území v roce 1485, portugalský mořeplavec Diego Cão, zde kdysi postavil dvou metrový kamenný kříž na počest svého krále. Odpoledne se přesuneme k tzv. „Namibijského Matterhornu“ – k fotogenického skalního masívu Spitzkoppe.
7. den
Dnešní dobrodružný den strávíme u Spitzkoppe, jež je už po více než sto let oblíbenou lezeckou oblastí a je plné zajímavých geologických útvarů. Mezi ně patří například skalní mísy a brány, které si prohlédneme během túry vedoucí kolem tzv. Velkého Spitzkoppe (1728 m. n. .m), nejvyššího vrcholu tohoto žulového pohoří známého také kvůli nalezišti drahých kamenů a jeskynním kresbám od původních obyvatel z národa San. Vydáme se také ke skrytému skalnímu jezírku, kde se můžeme za teplého dne ochladit. Odpoledne se přesuneme k pohoří Brandberg (v překladu Ohňové pohoří), kde se nachází nejvyšší namibijská hora Königstein.
8. den
Dnešní program nabízí volbu mezi dvěma variantami. Ti, kteří si troufají pokořit nejvyšší horu Namibie, Königstein, který se pne do výšky 2753 m.n.m., vyrazí brzo ráno na náročný výstup, zakončený spaním v půjčených stanech. Čeká nás kolem osmi hodin chůze a přes tisíc výškových metrů. Zbytek osazenstva si bude moci více přispat a vyplnit si následující dny místními aktivitami – vypravit se na túru k jeskynním malbám White Lady Paintings nebo se zúčastnit safari tour za pouštními slony. Obě aktivity se navíc dají zkombinovat s projížďkou k západní straně pohoří Brandberg na západ slunce, kde poznáte, proč se pohoří přezdívá právě podle ohně.
9. den
Žulové pohoří Brandberg vzniklo před miliony let vulkanickou činností. Brandberg se stal pro kmeny San (tzv. Bushmeny neboli Křováky), kteří zde pobývali před několika tisíci lety, spirituálním místem. Zanechali po sobě údajně až čtyřicet pět tisíc skalních a jeskynních maleb. Některé si prohlédneme i při naší túře na vrchol. Nesmíme se nechat zmást poměrně nízkou výškou hory, výstup je velice technicky náročný, balvanitý a strmý. Poté, co si užijeme krásné vrcholové výhledy, se vydáme na dlouhý sestup. Čeká nás noc na postelích a sdílení zážitků s druhou skupinou.
10. den
Opustíme pohoří Brandberg a budeme cestovat do regionu Damaraland. Navštívíme kamenné malby a rytiny, které jsou zapsané do Světového dědictví UNESCO. V této galerii pod širým nebem najdeme více než dva tisíce kreseb převážně se zvířecími motivy, které do červeného pískovce před tisíci lety vyryly lovecko-sběračské komunity Křováků. Na západ slunce se podíváme ke geologické kuriozitě Burnt Mountain. Když paprsky zapadajícího slunce dopadají na toto pohoří sopečného původu umocňují červené odstíny horniny a vzbuzují dojem zapálené hory. Zavítáme ještě k sousednímu čedičovému útvaru nazvanému Varhany, který svým podlouhlým tvarem připomíná právě tento hudební nástroj. Jak Burnt Mountain tak Varhany vznikly před 125 miliony lety rozdělením prakontinentu Gondwana na Afriku a Jižní Ameriku. Přespíme v luxusních chatkách posazených mezi balvanité pohoří Damaralandu.
11. den
Dopoledne navštívíme „živé muzeum“ kmene Damara, kde nám jeho zástupci ukáží, jak kdysi žili jejich předci. Seznámí nás například s využíváním místních rostlin, výrobou šperků a zbraní, či tradičními hrami, zpěvem a tancem. Odpoledne se přesuneme do národního parku Etosha, který je zajímavý jak ze stránky fauny, tak flóry. Park, který se rozkládá na solné pánvi obklopené travnatou savanou, buší, ale i lesy, je domovem 114 druhů savců, 340 druhů ptáků, 110 druhů plazů a 16 druhů obojživelníků. Přespíme v kempu Okaukoejo, kde se můžeme buď smočit v bazénu, číhat na zvířata u nasvíceného vodního koryta anebo se podívat na výhled na vrcholku strážní věže, které je pozůstatkem německé pevnosti z roku 1901.
12. den
Celý den strávíme pozorováním neuvěřitelně pestré fauny národního parku Etosha. Přespíme v kempu Halali, který je zasazený mezi kopečky a hustou vegetaci oblíbenou mezi leopardy, slony a nosorožci, které lze během noci při troše štěstí zahlédnout u nasvíceného vodního koryta. V Halali se také nachází největší bazén v parku Etosha.
13. den
Ještě i další den budeme prozkoumávat jednotlivé kouty parku Etosha, abychom měli co lepší šanci zahlédnout co nejvíce druhů zvířat. Se štěstím můžeme narazit na nosorožce dvourohého, lvy, slony, leopardy, endemický druh impaly či velká hejna plameňáků. Přespíme v kempu Namutoni na východě parku, kde si můžeme prohlédnout další německou pevnost z konce 19. století.
14. den
Dnes už se pomalu vypravíme zpátky do hlavního města, čímž zakončíme náš okruh severní a střední Namibií. Budeme projíždět těžařských městečkem Tsumeb a kolem jednoho ze dvou stálých přírodních jezer v Namibii. Závrtové jezero Otjikoto vzniklo propadnutím krasové jeskyně. Dále se zastavíme v krokodýlí farmě u města Otjiwarongo, kde nás čeká komentovaná prohlídka. Přespíme severně od Windhoeku poblíž města Okahandja.
15. den
Podle času odletu si prohlédneme namibijskou metropoli – hlavní město Windhoek. Nabízí se procházka botanickými zahradami nebo v parku v okolí nádrže Avis a hlavně poslední nákup suvenýrů. Poté se odebereme domů z letiště Hosea Kutako.