Lehce sportovní akce v karpatských horách. Vlídné řeky, které potěší srdce každého vodáka. Žádné fronty na jezech ani nedostatek místa v hospodě. Splouvání vybraných úseků nespoutaných řek na nafukovacích 2 místných kánoích je doplněno vycházkami karpatskými lesy a náročnějším výšlapem na nebetyčné travnaté poloniny. Navštívíme nejvýchodnější kousek bývalého Československa i neméně malebnou severní Bukovinu.Vlídné řeky, které potěší srdce každého vodáka. Žádné fronty na jezech, ani nedostatek místa v hospodě.
Ve večerních hodinách vyrazím přes Slovensko noční přejezd až na Ukrajinu. Rozjezdíme se na spodním úseku řeky TISY či RIKY (ZW – WW I) v okolí Chustu.
Ve stmelování posádek budeme pokračovat na řece TĚRESVĚ (WW I - II), která je plná hrázek a je napájena vodou z nejdeštivější části Podkarpatské Rusi.
Celodenní výšlap na horu Bliznica (1.880 m) poloniny Svidovec, jež skýtá nádherné výhledy na zdánlivě nekonečné hory.
Přesuneme se do oblasti Věrchoviny, kde nás čeká dvoudenní skotačení a hrátky na atraktivní řece ČEREMOŠ (WW I - II) a možná i na řece PRUT.
Karpatský národní park. Vystoupíme na HOVERLU (2.061 m) – nejvyšší vrchol Černohorské poloniny a Ukrajiny vůbec. Alternativou k poctivé celodenní tůře na Hoverlu bude procházka v okolí Jablonického sedla (932 m).
Na závěr splujeme hluboko zařezanou řeku ČERNOU TISU (WW I - II) (její horní úsek) a vyrazíme domů. Návrat je plánován v dopoledních hodinách.
Nocovat budeme 3x v „ukrajinských“ kempech a 3x na tábořištích ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si je zapůjčit v naší půjčovně. Vybavenost jednotlivých tábořišť a kempů je hodně rozličná. Od rovné louky v horách bez jakéhokoli zázemí až po kemp s restaurací a se slušně vybaveným sociální zařízením. Kempy na Ukrajině jsou odlišné než jsme zvyklí. Často se jedná pouze o louku se suchým WC a možností se umýt (ne vždy v teplé vodě). Skoro všechny se však nachází v blízkosti řeky a mají zdroj pitné vody.
Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno průběžně dokoupit ve větších městech a vesnicích. Vřele doporučujeme ochutnat některé ukrajinské speciality – pelmeně, šašlíky, vodku a spoustu dalších.
Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.
Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály a patří mezi naše nejpohodovější vodácké zájezdy. Tedy i úplní začátečníci nemívají problém. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého programu. Obtížnost řek se postupně zvyšuje a tak bude dostatek času na to, abyste se sžil s lodí i se zvoleným terénem. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 3 - 6hodin. Vodácká náročnost: ZWC - WW II
Lodě Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Vlastní vybavení Vlastní vodácké vybavení si vzít můžete, ale být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější. Informaci zda to bude možné či ne závisí na zvoleném typu dopravy a na počtu případných kajakářu, nicméně většinou se také někam vmáčkne (nutno se dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů). Cestovní doklady Pro tuto cestu budete potřebovat cestovní pas platný nejméně 3 měsíce od data vstupu do navštívených (i projížděných) zemí. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.
Bližší informace ke cookies najdete zde