1.–2. den
Přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska do GEOAGIU BAI – travertinové ložisko a vodopád Clocota, staré římské lázně i novodobé termální koupaliště. Popojedeme a projdeme se k zemním pyramidám a kulisám RÂPA ROŞIE – modelovaný 800 m dlouhý svahový amfiteátr. Dojezd pod majestátní pohoří Făgăraş - nejvyšší v zemi do DEJANI. Hostina v místní hospůdce rumunská večeře - tradiční ,,miţi", čerství pstruzi a kořalka „tuica“. Individuálně návštěva nedalekého pravoslavného kláštera.
3. den
Přejezd k fantasknímu slepencovému pohoří, které svým charakterem nemá v Rumunsku obdoby: CIUCAŞ - věže, kupy a jehly v kontryhelu a jalovci, vrchol Ciucaş (1.954 m). CHEIA – pravoslavný monastýr, muzeum minerálů z dolů v Baia Mare „Květy dolů“ a kemp.
4. den
Koupání ve slaném jezeře v obci SLĂNIC, kde se ani neplavec rozhodně neutopí. Fakultativně návštěva 208 m hlubokého solného dolu nebo mini-muzea soli. Nocleh u jedinečné lokality unikátních studených bahenních sopek. V zapadajícím slunci focení menších z nich - PICLELE MICI.
5. den
Ranní prohlídka velkých sopek PICLELE MARE. Zastavení v krásném historickém městě BRAŞOV (Černý kostel, první rumunská škola, muzeum kraje Bârsa) založeném Sasy a přejezd nad lázeňské letovisko BĂILE TUŞNAD do kempu v pohoří Bodoc. Zde se fakticky ocitneme v medvědí rezervaci, kde s největší pravděpodobností uvidíte medvěda ve volné přírodě.
6. den
Dvojice nejmladších sopečných sopek v Rumunsku – bezodtoký kráter SFĂNTA ANA (v němž si báječně zaplaveme) a rašeliniště MLAŞTINA MOHOŞ s unikátní mokřadní květenou. Opodál zdravotní posezení ve smrtonosné vulkanické jeskyni PEŞTERA PUCIOASA s vývěry oxidu siřičitého a sirnými výkvěty, s nohami v ,,mrtvé zóně" a výlet k sirovodíkovým jezírkům. HARGHITA-BĂI – ti nejodvážnější mohou v bazénku vyzkoušet léčebné účinky ledové ozdravné vody a ostatní ochutnat minerálku, která zde pramení. Dojezd do kempu Perla Vlăhiţa s termálním bazénem.
7. den
Kraj Harghita, země Sekelů neboli ,,Maďarsko v Rumunsku" – vyřezávané a malované brány, památník O. Balásze, originální keramika i nekonečná tržnice v CORUND. ,,Slané" městečko PRAID - prohlídka unikátního povrchového solného krasu a místním busem vjedeme až do hlubin komerčně využitých prostor největšího solného dolu v Rumunsku. Přejezd a nocleh v kempu u GHEORGHENI.
8. den
Jezero LACUL ROŞU vytvořené ,,nedávným" sesuvem celého svahu – růžové jezero s desítkami vyčnívajících zatopených kmenů. Pěší výlet - výstup na grandiózní vápencovou vyhlídku SUHARDUL MIC a průchod jednou z nejpozoruhodnějších přírodních zajímavostí a nejznámější rumunskou soutěsku CHEILE BICAZULUI. Přejezd na dvě noci do kempu v DURAU.
9. den
Výstup v pohoří CEAHLĂU - náhorní planina Dochia s horskou chatou a dřevěným monastýrem, hora TOACA (1.900 m) a sestup podél největšího moldavského vodopádu Duruitoarea. Monastýr v Durau s prodejnou „ňamek“ od místních jeptišek.
10. den
Vyšlápneme si v pohoří CĂLIMAN k přírodnímu andezitovému monumentu „Dvanáct apoštolů“ a po călimanských svazích a loukách sejdeme až do údolí „Žluté řeky“ v Gura Haiti. Dojezd k horskému jezeru Colibiţa – posezení s domácím vínkem, kajaky, koupání.
11. den
Možná ranní koupačka a přejezd do pohoří TRASCĂU. Čeká nás delší přejezd na západ Rumunska, který si zpříjemníme i závěrečným nákupem rumunských specialit-sýry, vína, zăkuska, muştar… Dojezd k ženskému klášteru Râmeţ a netradiční průchod v plavkách jedinečnou a fantastickou Râmeţskou soutěskou.
12.–13. den
Poslední výšlap na grandiózní skalní masív PIATRA SECUILUI (1.129 m) s nekonečnými rozhledy na pestrobarevná políčka a okolní horstvo Trascău, který opustíme v malebné vesnici RIMETEA s památkově chráněnou návsí i etnografickým muzeem. Před cestou domů poslední koupačka v prohřátých solných bazénech ve městě TURDA a fakultativně návštěva dalšího „sci-fi“ zpřístupněného solného dolu a pak už se vydáme definitivně směr ČR, abychom proklimbali noc až do reality... již bez bělostných skalisek, nekonečných výhledů a ovčích stád…