Transylvánie - už jen to jméno samotné voní dobrodružstvím, tajemnem a romantikou. Neoddiskutovatelnou zásluhu na tom nese zejména román irského spisovatele Brama Stokera - Dracula. Do kraje svérazného folklóru, pověstí, hlubokých strží, temných lesů, prastarých hradů a nádherných hor zasadil děj svého příběhu. My však nebudeme jako hrdinové románu pořádat hon na upíry. Místo toho si užijeme romantického pábení na hranici Transylvánie, Valašska a Moldavska. Budeme se toulat ve strhující krajině okolních pohoří s nekonečnými výhledy, objevovat přírodně zajímavá místa Draculova působiště – jeho rodiště Sighişoaru, hrad Bran a nasávat atmosféru v prostředí osídlovaném saskými kolonizátory – historický Braşov i skvostné Viscri. Ubytováni budeme po celou dobu v brašovském hotelu se zajištěnou polopenzí a odtud budeme vyjíždět na výlety do okolí.Ale přece jen... česnek si raději vezměte sebou. Člověk nikdy neví koho na cestách potká.
Odpolední odjezd z Brna, noční přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska. Ráno pojedeme přes Arad a pak dál do resortu OCNA SIBIULUI, kde si po nočním přejezdu dopřejeme koupačky ve vyhřátých solných jezírcích. Odpolední dojezd do BRAŞOVA . Ubytování a aklimatizace prohlídkou města.
„Zahrada Rumunska“- PIATRA CRAIULUI je bělostné vápencové pohoří. Od Cabana Gura Raului (800 m n.m.) si vyšlápneme k horské chatě Curmătura (1.500 m n.m.). Okruhem se převážně pohodlnou cestou vrátíme.
Odjedeme k návštěvě dalšího pohoří – CIUCAŞ. Ze sedla Bratocea cestou v pěnišnících a jalovcích vystoupáme na nejvyšší Vf. Ciucaş (1.954 m n.m.). Pokračujeme až ke Cabana M. Roşu (1.280 m n.m.), kde na nás bude čekat bus.
Být v Draculově Transylvánii a nenavštívit jeho rodiště?! Vyjedeme tedy do starobylé SIGHIŞOARY (unesco). Cestou zpět shlédneme opevněný kostel ve VISCRI (unesco), kde navštívíme nejen opevněný kostel, rázovitou vesničku, ale i statek prince Charlese.
Údolím Plaiul Foii skrze „medvědí“ hřeben TĂMAŞUL se otřeme o nejvyšší rumunské pohoří FĂGĂRAŞ a posvačíme pod nekonečnými západními svahy PIATRA CRAIULUI. V této době právě zde a nikde jinde na světě kvete Hvozdík kalizzon doprovázen houfy různých skalniček a orchideí.
SINAIA – „Perla Karpat“ - navštívíme zdejší klášter i překrásný zámek Peleş rumunského krále Carola I. a menší Pelişor jeho následovníka. Jedno z nejnavštěvovanějších pohoří - BUCEGI. Necháme se vyvézt do výšky přes 2.000 m. k jedinečné babelské sfinze a hřibům – skalním útvarům opracovanými větrnou erozí.
Od již známé cabana Gura Raului vyjdeme serpentýnami do MAGURY, vesnice i stejnojmenného vápencového pohoříčka a odtud okouzleni výhledy doputujeme k pohádkovému hradu BRAN, kde „údajně sídlil sám krvelačný upír Dracula“.
Dopoledne strávíme v BRAŞOVĚ. Je toho ještě mnoho, co je zde k vidění, ale můžete využít čas třeba jen k nákupům či lenošení před odjezdem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu domů a u SIBIU navštívíme největší rumunský skanzen ASTRA představující nejen ztrácející se svět rumunských vesnic, ale zejména jedinečnou sbírku 33 mlýnů představujících všechny mlýnské systémy, kterou nikde jinde neuvidíte.
Hotel přímo v Braşově ve 2–3 lůžkových pokojích s veškerými lůžkovinami, minibarem a vlastním sociálním zařízením. Na vyžádání je možné za příplatek 1.100 Kč zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Úroveň ubytování, vybavenost pokojů a stav vybavení pokojů odpovídá kategorii hotelu a především místním zvyklostem v dané destinaci. Kategorie hotelu (počet hvězd) nemusí odpovídat úrovni hotelů ve stejné kategorii v České republice a západních zemí. Zpravidla je nutné počítat s tím, že úroveň hotelů může být v Rumunsku nižší. Ubytovací a hygienické standardy v Rumunsku jsou od běžných evropských standardů odlišné, neboť místní zvyklosti a právní předpisy jsou mnohem tolerantnější.
Stravování je po celou dobu zájezdu formou polopenze, tedy snídaně a večeře v hotelu. Stravování zajišťuje hotel, který připravuje klasická rumunská jídla. Úroveň stravování, variabilita a množství druhů jídel odpovídá místní zvyklostem. Během dne si jídlo a pití budete nosit s sebou. Je možnost potraviny průběžně dokupovat či zkoušet rumunskou kuchyni v restauracích a horských chatách.
Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.
Jedná se o 10-ti denní zájezd zaměřený na turistiku v oblasti na pomezí Valašska a Transylvánie. Průměrně zdatný jedinec by neměl mít se zvládnutím plánovaných túr větší problémy, přesto je potřebná určitá fyzická zdatnost a jistá chůze v náročnějším terénu. Každý den bychom měli chodit asi 4 až 7 hodin čisté chůze. Důležitá je volba výstroje, zejména pro vaší vlastní bezpečnost a pohodlné putování. Pro případné fyzické indispozice nabídneme alternativní „light“ prográmek, ovšem ne tak zajímavý jako ten „hard“. Nejenom fyzičnem živ je člověk. Jistě bude i vaše duševno spokojeno, protože Braşov obklopují nejen překrásné přírodní poklady, nýbrž i historicky a lidsky interesantní místa.
Cestovní dokladyJelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný OBČANSKÝ PRŮKAZ. Pokud ji nemáte, vezměte si pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.
Bližší informace ke cookies najdete zde